O nas

Rok 2014 należał do jednych z najbardziej przełomowych w moim życiu. Pracowałem wtedy jako inżynier w globalnej firmie. Nigdy bym nie pomyślał, że jeden mały kleszcz odmieni na zawsze moje całe życie.

Nieszczęśliwym następstwem ugryzienia była zdiagnozowana u mnie borelioza. Niestety pomimo długiego, obciążającego organizm leczenia, po roku ponownie odczułem objawy choroby. Podjąłem walkę z przeciwnikiem, którą będę prowadził do końca życia. To właśnie te wydarzenia uświadomiły mnie jak ciężko znaleźć właściwą diagnozę i jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, doprowadzając finalnie do powstania firmy Helfio.

Obecnie jesteśmy 10 osobowym zespołem, który każdego dnia pracuje nad pomocą ludziom w utrzymaniu dobrego zdrowia i rozwojem firmy. Dzięki połączeniu medycyny, technologii i doświadczenia udało nam się stworzyć aplikację, która pomaga ludziom obniżać ryzyko chorób serca, dbać o profilaktykę zaburzeń metabolicznych, a przy tym wpływać na pozytywne samopoczucie.

Jesteśmy dumni, że możemy każdego dnia pomagać Wam zmieniać swoje życie!

CEO
Grzegorz Madajczyk

Zespół

Grzegorz Madajczyk
CEO

Grzegorz Madajczyk- CEO, Założyciel i współwłaściciel firmy. Absolwent Politechniki Bydgoskiej na kierunku Technologia i Inżynieria Chemiczna, ze specjalizacją Biotechnologia. Doświadczenie techniczne i biznesowe zdobywał w największych globalnych korporacjach na różnych stanowiskach zarówno technicznych jak i sprzedażowych. Miłośnik nowych technologii w medycynie i ich wpływu na życie człowieka. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec 2 cudownych dzieci. Uwielbia sport w szczególności: koszykówka, boks, wspinaczka górska.

Luliu Rab
Business Development Manager, współwłaściciel firmy Helfio.

Iuliu Rab- Business Development Manager i współwłaściciel firmy. Absolwent Uniwersytetu Twente w Holandi na kierunku Fizyki Technicznej. Doświadczenie biznesowe zdobywał w największych korporacjach globalnych na stanowiskach komercyjno-technicznych jak i kierując zespołem wielofunkcyjnym, celem rozwijania nowych produktów. Zwolennik nowych technologii, zwracając uwagę nie tylko na ich korzyści ale także na ich aspekty bezpieczeństwa.Prywatnie jest ojcem dwojga dzieci. Lubi podróżować, grać w tenisa i turystykę off-road.

Dr Sławomir Powierża-CMO, współtwórca aplikacji helfio

Dr Sławomir Powierża- CMO, współtwórca aplikacji helfio. Absolwent wydziału lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi ze specjalizacją w kardiologii. Badacz i współbadacz w kilkunastu badaniach klinicznych dotyczących nadciśnienia, leczenia przeciwpłytkowego, ostrych zespołów wieńcowych, ostrej niewydolności krążenia, cukrzycy. W latach 2015-2017 koordynator krajowy w badaniu dotyczącym leczenia cukrzycy u pacjentów z wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i absolwent studiów podyplomowych na Politechnice Łódzkiej z zakresu informatyzacji służby zdrowia. Współwłaściciel przychodni kardiologicznej Kardiomed we Wrocławiu. Uwielbia sport w szczególności narciarstwo biegowe.

Maciej Binder
CTO, główny architekt aplikacji helfio od strony technologicznej.

Maciej Binder-CTO, główny architekt rozwiązań technologicznych w Helfio. Absolwent Sheffield Hallam University na kierunku Inżynieria Oprogramowania. Doświadczenie informatyczne zbierał już od 12 roku życia. Ma na swoim koncie ponad 200 projektów w tym m.in. projekt obroniony patentem ze steganografii, rozwiązania systemowe dla sektora budownictwa w Australii, oprogramowania dla pilotów helikopterów i wiele więcej. Pasjonat nowoczesnych języków programowania i nowych technologii. Prywatnie mąż i ojciec. Uwielbia sport w szczególności bieganie, piłkę nożną i sztuki walki.

Michał Zaprzała- Główny specjalista ds. fizjoterapii w Helfio.

Michał Zaprzała- Główny specjalista ds. fizjoterapii w Helfio. Absolwent Medycznego Studium w Lublinie na wydziale fizjoterapii. Fizjoterapeuta z 20-to letnim stażem pracy i praktyk w wielu klinikach w Warszawie i Lublinie. Właściciel prywatnej praktyki FIZTER.Od 6 lat specjalista w leczeniu terapiami manualnymi dolegliwości układu kostnego i nerwowego. Trener i kreator ćwiczeń fizycznych oraz konsultant w projektach budowy nowych maszyn i urządzeń do fizjoterapii. Współpracuje z wieloma lekarzami z dziedziny ortopedii i neurochirurgii.

Przemek Wardejn – trener mentalny, instruktor technik oddechowych, nauczyciel medytacji/mindfulness, konsultant ajurwedy, mentor zdrowia.

Przemek Wardejn – trener mentalny, instruktor technik oddechowych, nauczyciel medytacji/mindfulness, konsultant ajurwedy, mentor zdrowia. Absolwent Międzynarodowego Centrum Mindfulness Fundacji Art of Living w Bad Antogast, w Niemczech. Przez lata kształcił się biorąc udział w dziesiątkach warsztatów i kursów rozwoju osobistego w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Indiach. Poprowadził ponad 10000 godzin warsztatów rozwojowych, wykładów, indywidualnych konsultacji dla firm i grup otwartych, pracował między innymi dla HBO, Warner Media, Glamour, BASF i innych.. Jego pasją jest wprowadzanie teorii świadomego życia do rutyny dnia codziennego, oraz podróże. Trzykrotnie przejechał Saharę, mieszkał wśród Indian w Amazonii, odwiedził 50 krajów na 5 kontynentach. Ma żonę Anię i 3.5-letnia córeczkę Mię.

Dorota Dziuryk- specjalista ds. dietetyki. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko

Dorota Dziuryk- specjalista ds. dietetyki. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego oraz Uniwersytetu medycznego w Białymstoku na kierunku dietetyka (studia I i Ii stopnia). Od kilku lat współpracuję z pacjentami, ucząc ich zdrowych nawyków żywieniowych. Specjalizuję się głównie w dietetyce klinicznej, ponieważ profilaktyka zdrowia oraz medycyna są dziedzinami, które najbardziej ją interesują. W pracy stawia przede wszystkim na dokładność, rzetelność i szczerość, ponieważ to fundamenty dobrej współpracy. Doroty motto to: "Lepiej zapobiegać, niż leczyć", dlatego współpraca z Helfio jest dla niej świetnym wyzwaniem.

Magdalena Lewińska

Magdalena Lewińska - Absolwentka Społecznej Psychologii Informatyki i Komunikacji na Uniwersytecie SWPS. Projektantka UX z wieloletnim doświadczeniem. Prywatnie miłośniczka sztuki, w wolnych chwilach maluje obrazy.

Dr Michał Konik – Medical Advisor

Dr Michał Konik – Medical Advisor, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarski, od 2019 roku jest Ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej RehasportClinic Szpitala Medicover w Warszawie. Wykonuje około 200 operacji rocznie, publikuje prace z zakresu ortopedii małoinwazyjnej w renomowanychczasopismach, prelegent konferencji ortopedycznych krajowych, członek PTA , PTOiTr.Uwielbia sport w szczególności: boks, wspinaczka górska, narty.